25. POZORIŠNI MARATON
„KOCKA JE BAČENA“

REPERTOAR 25. POZORIŠNOG MARATONA

sreda, 17.05.2017. u 23:00
DOKLE POGLED SEŽE, režija: Arpad Šiling
Kraljevsko pozorište „Zetski dom“, Cetinje
Velika scena

sreda, 14.06.2017. u 19:00
Moris Meterlink PLAVA PTICA, režija: Sonja Petrović
premijera Narodno pozorište Sombor
Velika scena

sreda, 14.06.2017. u 21:00
Tom Kempinski DUET ZA SOLISTU, režija: Nataša Radulović
premijera Narodno pozorište Sombor
Studio 99

četvrtak, 15.06.2017. u 19:00
Svečano otvaranje festivala
Borislav Stanković KOŠTANA, režija: Kokan Mladenović
Srpsko narodno pozorište Novi Sad, SKC Novi Sad i Centar za kulturu Tivat
Velika scena

četvrtak, 15.06.2017. u 21:30
DEMOKRACIJA, tekst i režija: Zijah Sokolović
Tearto Projekt
Studio 99

četvrtak, 15.06.2017. u 23:30
Branislav Nušić OŽALOŠĆENA PORODICA, režija: Igor Vuk Torbica
Prešernovo gledališče Kranj i Slovensko ljudsko gledališče Celje
Velika scena

petak, 16.06.2017. u 11:00
ALLEGRO CON BRIO – VESELO I NADMENO, režija: Evgenij Ibragimov
Dečje pozorište Subotica
Velika scena

petak, 16.06.2017. u 19:00
Aleksandar Popović BELA KAFA, režija: Milan Nešković
Velika scena

petak, 16.06.2017. u 21:00
Semir Gicić DEŽA VI, režija: Ada Lazić
Šabačko pozorište
Studio 99

petak, 16.06.2017. u 23:00
Milivoje Mlađenović Maestro režija: Milan Nešković
Narodno pozorište Sombor
Velika scena

petak, 16.06.2017. u 01:00
Teodora Ristovski IZUJ SE, režija: Petar Ristovski
Ludum ludum trupa, Beograd
Studio 99

subota, 17.06.2017. u 11:00
Džejms Metju Bari PETAR PAN, režija: Robert Valt
Pozorište mladih Novi Sad
Velika scena

subota, 17.06.2017. u 19:00
Fridrih Šiler MARIJA STJUART, režija: Miloš Lolić
Narodno pozorište u Beogradu
Velika scena

subota, 17.06.2017. u 21:30
Miroslav Krleža U AGONIJI, režija: Ana Đorđević
Beo Art 2015, Beograd
Studio 99

subota, 17.06.2017. u 01:00
Kabare „DA, TO SU BILI DANI“
Svečano zatvaranje festivala i dodela nagrada
Velika scena

Za vreme 24. Pozorišnog maratona radno vreme biletarnice Narodnog pozorišta Sombor je:

utorak, 14. jun od 9 do 13.00 i od 18.00 do 21.00
sreda, 15. jun od 10.00 do 13.00 i od 18.00 do 22.30
četvrtak, 16. jun od 10.00 do 13.00 i od 18.00 do 00.00
petak, 17. jun od 10.00 do 13.00 i od 18.00 do 00.00
subota, 18. jun od 10.00 do 12.00 i od 18.00 do 01.00

Pozorišni maraton

 Narodno pozorište Sombor pozorišnu sezonu od 1993. godine završava Festivalom Pozorišni maraton. Danonoćno, jedna za drugom, igraju se predstave somborskog pozorišta i predstave gostujućih pozorišta i pozorišnih grupa iz zemlje i inostranstva, studenata dramskih fakulteta, a održavaju se i radionice. Maraton prate programi poput promocija knjiga, koncerata, tribina, izložbi, sa gostima iz zemlje i inostranstva.

Godine 1992. Narodno pozorište Sombor ustanovilo je nagradu „Nikola Peca Petrović” koja se uručuje na Pozorišnom maratonu. Ova se nagrada, bijenalno, dodeljuje najuspešnijem pozorišnom menadžeru. Somborsko pozorište na taj način čuva uspomenu na upravnika koji ga je svrstao u red najboljih pozorišta u zemlji.

Dosadašnji dobitnici nagrade su:

Nebojša Bradić (1992)
Ljubomir Draškić (1993)
Siniša Kovačević (1994)
Milivoje Mlađenović (1996)
Branislava Liješević (1997)
Zlatica Popović (1998)
Slobodanka Aleksić (1999)
Svetozar Cvetković (2000)
Ljubica Ristovski (2002)
Goran Ibrajter (2004)
Branko Cvejić (2006) 
Zoran Stamatović (2008)
Anja Suša (2010)
Sándor Laszló (2012)
Biljana Keskenović i Branislav Nedić (2014)
Zoran Karajić (2016)

 

PROPRATNI PROGRAM

Pre početka svake predstave u 19 časova, ispred glavnog ulaza Narodnog pozorišta Sombor, nastupaće učenici Muzičke škole „Petar Konjović”, Sombor.

utorak, 14. jun
Nenad Gvozdenac, truba
Aleksej Černuš, truba,
Vladimir Merei, truba
Ksenija Trebovac, klavir
klasa: Zoltan Lukačević

sreda, 15. jun
Duvački trio
Milica Radnić, flauta
Isidora Nikolić, oboa
Dajana Preradović, klavir
klasa: MilošRadović

četvrtak, 16. jun
Trio tambura
Marko Mastilović
Nikola Gradinac
David Rončević
klasa: Marko Dulić

petak, 17. jun
Trio
Marko Pavlović, violina
Ana Zelić, violončelo
Jovana Radončić, klavir
klasa: Milena Radović

subota, 18. jun
Somborske violinice
Stefan Ivetić
Tara Kasap
Simona Mašić
Mia Stanković Bakoš
klasa: Jovana Marković